Volejte: +420 776 633 351

Poštovné zdarma při objednávce nad 1 500 Kč

Bílé tečky na vanilkovém lusku. Jde o plíseň?

Bílé skvrny na povrchu vanilkového lusku mohou zpočátku vzbuzovat dojem plísně nebo jiného druhu kontaminace. Nic však nemůže být dále od pravdy. Tyto bílé podlouhlé krystalky jsou ve skutečnosti známkou vynikající kvality produktu, který máte před sebou. Jedná se o vanilin – esenciální složku, která je zodpovědná za vůni a chuť vanilkového lusku.

Vanilin na povrchu lusku je tak trochu důkazem toho, že váš lusk je opravdu kvalitní. Nemějte však strach. Absence bílých krystalů na povrchu neznamená nekvalitní lusk. Příroda se pouze zařídila jinak a lusk nevytlačil vanilin na svůj povrch.

Jak tedy rozeznat vanilin od plísně?

Buďte si jistí, že pokud by došlo k plísni či jiné kontaminaci, skutečný rozdíl mezi vanilinem a plísní nejen poznáte na první pohled, ale pravděpodobně také ucítíte. Případná plíseň na vanilkovém lusku se vyznačuje podobně jako u jiných vlhkých plodin a častokrát má na sobě také jemné chloupky.

Nebudete-li si i tak jistí, neváhejte lusk vyfotit a zaslat nám fotografii na email info@vanilkovna.cz a my vám rádi poradíme, zda se jedná o plíseň či vanilin.

Předejděte možnosti plísně a přečtěte si také článek:

Možnost osobního odběru
Téměř 6000 výdejních míst
Odesíláme také do zahraničí
100% bezpečné platby